Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» "hizmet" ALLAH Için Olmalı
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyPtsi Eyl. 27, 2010 4:38 am tarafından sofyan

» HATME DUASI
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» Kulun yaratılışının nedeni aşktır
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:25 pm tarafından -DERGAH-

» ...AŞK...
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:13 pm tarafından -DERGAH-

» Kaside-i Nakşi
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:02 pm tarafından -DERGAH-

» S.İhsan Erol'un "Mahserin Halleri" sohbeti
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:01 pm tarafından -DERGAH-

» S.Ihsan Erol´dan GAFLET sohbeti
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:58 pm tarafından -DERGAH-

» Tasavvuf "Samimiyet" tir
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:53 pm tarafından -DERGAH-

» O, Benim de Evlâdımdır
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:49 pm tarafından -DERGAH-

» TÖVBE etmek ne demektir???
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:47 pm tarafından -DERGAH-

» bizim SEVGİMİZ
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» AHLAKI Güzelleştirmek İçin ESMÂÜ’ L HÜSNA
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:39 pm tarafından -DERGAH-

» Yazık sana!..
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:27 pm tarafından -DERGAH-

» bu gün O'nun için bir şey yap!
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:24 pm tarafından -DERGAH-

» Kalben Allah’a YÖNEL ki O’nun LÜTUFLARI gelsin
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:21 pm tarafından -DERGAH-

» En Büyük Kalkan "ZİKRULLAH"
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:18 pm tarafından -DERGAH-

» 33 kalemde "HAMDOLSUN"
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:17 pm tarafından -DERGAH-

» Allah (cc)'a Kulluk ve Samimiyette Kararlı Olmak
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:15 pm tarafından -DERGAH-

» Kermese Davet!!!Essen´de
Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) EmptyPaz Mayıs 17, 2009 10:04 pm tarafından tasavvuf

Istatistikler
Toplam 40 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sivereklisofi

Kullanıcılarımız toplam 840 mesaj attılar bunda 375 konu
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 188 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 6:26 pm tarihinde online oldu.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

:
AKTIVE-X-YÜKLE                               DJ-GIRISI                             NIK-AL

Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz)

Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz) Empty Beni DostumLa Tanı (Mevla Mürşitsiz bulunmaz)

Mesaj  -DERGAH- C.tesi Kas. 08, 2008 3:41 am

Okyanusta gemi kaptansız olmaz,
Unutma ki Mevla Mürşitsiz bulunmaz.

Sensiz bir karanlıkların dibine gömülürüz. Rüzgarlar önünde savruluruz. Nefsin ve şeytanın maskarası oluruz. Gönüllerimizi fani sevgilerle doldururuz. Bizi sensiz bırakma Sultanım. Bu dünya girdabında, aynı yerde döner dururuz.

Sen Allah’ımızın dostusun. Sana böyle iman ettik. Allah sana olan inancımızı tamama erdirsin. Ve senin hürmetine bize seni bildirtirsin. Çünkü Allah’ı bilme şifreleri senin elinde. Sen Allah’ın yeryüzündeki ve göklerdeki gerçek halifesisin.

Ey güzel kardeş! Bak Rabbin sana ne kadar güzel, ne kadar büyük ve eşi benzeri olmayan nimetler ikram etti. Her şeyden öte de sana Rabbini hakkıyla öğretecek bir “mürşit” verdi. Kendisi “tam” ve “tamamlaştırıcı.” Gerçek bir insan eğitmeni. Nefis terbiyecisi. Oturması Resulullah, kalkması Resulullah, yürümesi, konuşması, gülmesi, endamı, nezaketi, inancı, Rabbini tanıyışı, O’na kulluk yapışı, her şeyi ama her şeyi O!

İşte böyle bir mürşit ikram etti Allah sana. Rabbini öğrenmek mi istiyorsun? Ona güzel, kaliteli bir kul mu olmak istiyorsun? Dinini sahabe olarak mı yaşamak istiyorsun? İşte senin çaren. Sevgiyle muhabbetle mi taşmak istiyorsun? O Muhabbetin membaı. Sarılsana eline, ayağına. Köle olsana yoluna yakışır mı senin gibi güzel bir insana? İstifade etmeli değil mi böyle Allah dostundan! Yoksa yatmalı mı geceli gündüzlü. İyi biliyorsun ki Allah, dostu olmaksızın bilinmez. Hangi çılgındır ki kaçırır böyle fırsatı.

Kardeşim! Lütfen iyi düşün. Zaman tüm hızıyla geçiyor ve sen hep arkada kalıyorsun! Bu dünyada böyle bir dost sevilir ve uğruna her şeyler verilir! Kendini damla damla hatta dalga dalga bitiriyorsun. Eğer kaleme aldığın gibi düşünüp kendine gelmez isen, Vallahi pişmansın, Billahi pişmansın. Hem de benzeri görülmemiş bir şekilde. Unutma sultan da illa bir alternatif illa bir çıkış yolu, illa bir çare bulunur. Allah seni ondan ayırmasın. Hem de yirmi dört saatin her dakikasının her salisesinde. Allah kolaylıklar ikram eylesin.

Mehmet EYVAZ
-DERGAH-
-DERGAH-

- Similar topics