Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» "hizmet" ALLAH Için Olmalı
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyPtsi Eyl. 27, 2010 4:38 am tarafından sofyan

» HATME DUASI
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» Kulun yaratılışının nedeni aşktır
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:25 pm tarafından -DERGAH-

» ...AŞK...
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:13 pm tarafından -DERGAH-

» Kaside-i Nakşi
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:02 pm tarafından -DERGAH-

» S.İhsan Erol'un "Mahserin Halleri" sohbeti
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:01 pm tarafından -DERGAH-

» S.Ihsan Erol´dan GAFLET sohbeti
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:58 pm tarafından -DERGAH-

» Tasavvuf "Samimiyet" tir
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:53 pm tarafından -DERGAH-

» O, Benim de Evlâdımdır
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:49 pm tarafından -DERGAH-

» TÖVBE etmek ne demektir???
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:47 pm tarafından -DERGAH-

» bizim SEVGİMİZ
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» AHLAKI Güzelleştirmek İçin ESMÂÜ’ L HÜSNA
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:39 pm tarafından -DERGAH-

» Yazık sana!..
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:27 pm tarafından -DERGAH-

» bu gün O'nun için bir şey yap!
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:24 pm tarafından -DERGAH-

» Kalben Allah’a YÖNEL ki O’nun LÜTUFLARI gelsin
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:21 pm tarafından -DERGAH-

» En Büyük Kalkan "ZİKRULLAH"
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:18 pm tarafından -DERGAH-

» 33 kalemde "HAMDOLSUN"
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:17 pm tarafından -DERGAH-

» Allah (cc)'a Kulluk ve Samimiyette Kararlı Olmak
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:15 pm tarafından -DERGAH-

» Kermese Davet!!!Essen´de
Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor EmptyPaz Mayıs 17, 2009 10:04 pm tarafından tasavvuf

Istatistikler
Toplam 40 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sivereklisofi

Kullanıcılarımız toplam 840 mesaj attılar bunda 375 konu
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 188 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 6:26 pm tarihinde online oldu.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

:
AKTIVE-X-YÜKLE                               DJ-GIRISI                             NIK-AL

Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor

Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor Empty Seyda Hazretleri Müsade Etmiyor

Mesaj  -DERGAH- Perş. Kas. 27, 2008 12:27 am

-Kahvedeki sohbet bitti. Adap yapmak için sıraya girdik. Herşey sünnete uygundu. Adabımızı yaptık , sıra ölüm rabıtasına geldi. ALLAH cc. Külli nefsin zeigatul mevt .. Her canlı ölümü tadacaktır ayeti celilesi aklıma geldi. Peygamber efendimizin ölüm hakkındaki hadisleri ve diğer peygamberlerin Allaha vasıl olduklarında; mesela Musa a.s. ın :

-ya Musa ! ölümü nasıl buldun ?

- Ya Rabbi .. tava içerisine düşmüş bir kuş misali , uçmak ister uçamaz ,ölmek ister ölemez , aynen böyle yaşadım.

İbrahim halilullaha;

- Ya halilim Ölümü nasıl buldun

-Ya rabbi .. bir iğnenin deliğinden canımın çekildiğini hissettim…
peygamberler böyle ölüm acısı çekmişse ALLAH rasulü 300 kılıç darbesi demişse benim halim nice olur…

Beni bir korku sardı .. Binlerce istiğfarla adabımı yapıp yattım. İnşaAllah devam edeceğim…

Aklıma gelmişken bir sofinin ölümünü anlatayım..

Elhamdulillah müjdelerle dolu bir ölüm. Görev yaptığım beldede ümmi bir sofi vardı. Okuması yazması yoktu. Ölümünden 6 ay önce Menzile gidip intisab etmişti. Fatihayı biz öğrettik. Namaz kılmasını bilmiyordu.. biz öğrettik. Bu sofi 65-70 yaşları arasındaydı. 3-5 ay hatmemize devam etti. Birgün haber geldi, Mehmet amca sekaret olmuş. Önce doktora götürmüşler , tansiyonun sıfır olduğu artık hayat belirtilerinin kalmadığı götürün son nefeslerini evinde versin demiş…

Bize haber verdiler. Vardığımda herkesle ilgisini kesmişti. Yasin-i Şerif okuduk. Efendimize ve sadatlara hediye ettik. Tıbbın ölü dediği insanla 6.5 saat konuştuk. Elleriyle havadan bir şey almaya çalışıyordu, biliyordukki son anda insanın konuşması imanının halavetidir. Ve insan makamını görmeden ölmez.

Dedimki Mehmet amca ne görüyorsun…

- Hocam sen görmüyormusun ?

-Benim gözüm kör kulağım sağır.. sen gördüklerini anlat.. Kimler var kimler yok . ?

-Hocam sadatların hepsi burda ..

-Kim burda ?

Hepsini saymaya başladı.. Seyda hz lerinden bahsetmedi.

-Dedim mehmet amca seyda hz. leri nerde ?

-Dedi hocam seyda hz leri sadatları getirdi.

-Başka ne var ne yok ?

-Kapı dışında uzun kulaklar var. Onlarda girmek istiyor ama sadatlar musade etmiyor..

-Onlar kimdir ? Seydaya sor dedim…

-Hocam onlar şeytanmış.. imanımı çalmaya gelmişler.. seyda hz. leri musade etmiyor. İnşaAllah imanlı öleceğim…

Bu arada ailesi baba baba diyerek seslendiler.. hiç birisine tepki vermedi. Sadece bizimle meşguldü… Bu bize sadatın bir ikramıydı. Birara gözünü karşıya dikti.

-Dedim kurban ne görüyorsun.

-Hocam şimdi şu anda cennetteki makamımı gösteriyorlar. Huriymiş.. bana işaret etmekte..

Şu hadisi şerif aklıma geldi. Kişi makamını görmeden ölmez.. Hamdettim. Mürşidin son anda sofisine yardımının ne kadar büyük olduğunu anladım. Daha anlatacak çok mesele var fakat kısa kesiyorum. Mehmet amca elini uzattı bir kitap açıyormuş gibi yaptı. Sordum..

-Şimdi ne yapıyorsun.

-Kuran okuyorum dedi.

-Nereyi okuyorsun ?

-Yasin suresini okuyorum.

-Mehmet amca sen okuma yazma bilmezsin .. Nasıl okuyorsun.. ?

-Hocam seyda hz. leri söylüyor ben okuyorum..

Tıppın ölü dediği mehmet amca tam 3.5 saat Kuran okudu hafız efendiler gibi. Bu işe çok şaşdım ve Mürşidi Kamil in ne kadar tasarruf ehli olduğunu ölüm halinde sofisine himmet ettiğini aynel yakin olarak gördüm. Allah’a olan teslimiyetim Rasulullaha ve onun varsileri Ehlullaha olan muhabbetim binlerce kat artmış oldu.

Alıntı : Menzil.net
-DERGAH-
-DERGAH-

- Similar topics