Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» "hizmet" ALLAH Için Olmalı
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyPtsi Eyl. 27, 2010 4:38 am tarafından sofyan

» HATME DUASI
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyPtsi Şub. 22, 2010 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» Kulun yaratılışının nedeni aşktır
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:25 pm tarafından -DERGAH-

» ...AŞK...
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyPerş. Tem. 23, 2009 11:13 pm tarafından -DERGAH-

» Kaside-i Nakşi
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:02 pm tarafından -DERGAH-

» S.İhsan Erol'un "Mahserin Halleri" sohbeti
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 9:01 pm tarafından -DERGAH-

» S.Ihsan Erol´dan GAFLET sohbeti
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:58 pm tarafından -DERGAH-

» Tasavvuf "Samimiyet" tir
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:53 pm tarafından -DERGAH-

» O, Benim de Evlâdımdır
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:49 pm tarafından -DERGAH-

» TÖVBE etmek ne demektir???
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:47 pm tarafından -DERGAH-

» bizim SEVGİMİZ
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:46 pm tarafından -DERGAH-

» AHLAKI Güzelleştirmek İçin ESMÂÜ’ L HÜSNA
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:39 pm tarafından -DERGAH-

» Yazık sana!..
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:27 pm tarafından -DERGAH-

» bu gün O'nun için bir şey yap!
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:24 pm tarafından -DERGAH-

» Kalben Allah’a YÖNEL ki O’nun LÜTUFLARI gelsin
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:21 pm tarafından -DERGAH-

» En Büyük Kalkan "ZİKRULLAH"
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:18 pm tarafından -DERGAH-

» 33 kalemde "HAMDOLSUN"
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:17 pm tarafından -DERGAH-

» Allah (cc)'a Kulluk ve Samimiyette Kararlı Olmak
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyÇarş. Tem. 22, 2009 8:15 pm tarafından -DERGAH-

» Kermese Davet!!!Essen´de
Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! EmptyPaz Mayıs 17, 2009 10:04 pm tarafından tasavvuf

Istatistikler
Toplam 40 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: sivereklisofi

Kullanıcılarımız toplam 840 mesaj attılar bunda 375 konu
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 188 kişi Çarş. Ağus. 09, 2017 6:26 pm tarihinde online oldu.
Giriş yap

Şifremi unuttum

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

:
AKTIVE-X-YÜKLE                               DJ-GIRISI                             NIK-AL

Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!!

Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!! Empty Dost Diyor ki; Yar'e Ulaşmak İstersen !!!

Mesaj  gölge C.tesi Nis. 04, 2009 8:46 pm

Yar’e ulaşmak istersen
(Dilimizle olsun istiyoruz, Allah gönlümüze indirsin inşaallah)

Yar’e ulaşmak istersen;
- Elden, Hayırdan başkasından gönül çekmelisin.

Huzura ermek dilersen;
- Çileleri sevmelisin.

- Aradaki engelleri (neyse ne) bir bir aşıp geçmelisin.
(Koyduk hedefe zamanın ğavsını diyelim, O da buyuruyor aramızda engeller var, engelleri bir bir aşıp geçmelisin.)
- Yolda döktüğün terleri cana minnet bilmelisin.

(Biraz yoruldun ya, cana minnet bil diyor o yorgunluğu, o yola giderken)
- Canı getirip Canan’a “Buyur” diye vermelisin.

- O kalpcağızını, Reddetmesin diye sana, göz yaşları dökmelisin.
(Diyelim ki, götürdün şunu yapardım, şunu yaptım, al gönlüm, al malım, al vaktim. Allah için bir şey yaptın diyelim. Bundan diyor arkadan şımarmamak için, Ebû Bekir efendimizin ahlakına bürüneceksin, bana reddedilmesin, aman kabul edilsin diye şu tarafta ağlayacaksın. Hedefe koydun çünkü, aşığı koydun. Aşık diyor dava gütmeyeceksin. )

- Nazla kapısın kapasa (bu kadar hizmet etmişsin, can, mal. O da tuttu kapısını kapattı. Yüzüne! Bazen garip kaldığını hissedersin. )

- Nazla kapısın kapasa, “Hakkı Vardır” demelisin.
(Yav benim gibi adama böyle yapılır mı diyeceğine, Benim nefsim zaten bunu çoktaaan hak etmişti de, geç bile kalmış de)

- Nazla kapısın kapasa, “Hakkı Vardır” demelisin. (Zulüm etti değil)
- Seni bin kere kovsa da, dönüp yine gelmelisin.

(Başka bi yere gitmeyeceksin, mağsus kovar, benim mi benim değil mi, bi sebeple seni şöyle biraz itiyo gibi olur. KAÇMA! Dön bi daha gel. Bi kere daha seni yoklar, nesin diye, kovar gibi yapar, Dön bi daha gel diyor sen hep buraya gel. )

(O bin kerenin sonun da bir kapı açılsa dünyana ahiretine bedel olur.)
- Ne kadar hizmete koşsan, kendin aciz görmelisin.
- Taktir yahut tenkit alsan, susup boyun bükmelisin.

(‘Bu kadar vakıf hizmetinde koştum adam bana selam vermiyor’ diyor. Amelini korumak için yüzler ekşitiyor biliyor musunuz. Sen Alemleri Rabbinin rızası için yap diye, yapmadıysan tövbe et diye. İnsanlar için ne adım attıysan insanlar sana düşman ediliyor. Önce çay içerdiniz sohbet ederdiniz. Başta, kucakta gezerdin, şimdi çiğniyorlar. Niye çiğniyorlar biliyor musun ? İhlasını bul diye. Rabbinden başkası için amel etme diye. Seni tenkit te ederler şımarma, kokma. Övdüler şişirdiler hiç aldırma. Sen dön de Rabbinle hukukunu güzelleştirmeye bak. )

- Taktir yahut tenkit alsan, susup boyun bükmelisin.
- Aşkın kanunu böyledir. Usulünce gitmelisin.
- Yar derse canını getir. O an bayram etmelisin.
- Dosttan gayri her güzelden, kalp bağını kesmelisin.
- Nasibin varsa ezelden, kavuşursun bilmelisin. ‘diyor’

Allah ezelde nasibi olanlardan eylesin. Ve nasibimizi bol eylesin çok eylesin….
(AMİN)

Dr.Dilaver Selvi'nin sohbetinden...
gölge
gölge